Przygoda na Bałkanach 2 – 10.09.2023

Rejestr Organizatorów Marszałka Województwa Pomorskiego nr 218

Biuro Podróży TURYSTA ul. Kołłątaja 32 (budynek PKP) 76-200 Słupsk

Przygoda na Bałkanach HR / BiH Perły Adriatyku

Dubrovnik – Krocula – Kravica – Medugorje – Mostar – Blagaj – Makarska

Koszt: 2200 zł plus 150 euro            Termin: 2 – 10 września 2023

Ramowy program:

Dzień 1 Zbiórka godz. 08.00 / wyruszamy przez Polskę, Czechy i Austrię, obiadokolacja w restauracji na trasie / nocny przejazd na Bałkany.

Dzień 2 Śniadanie (bus serwis), zakwaterowanie w hotelu *** z klimatyzacją, czas na relaks i wypoczynek w Wodospadach Kravica, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 Śniadanie, wycieczka kulturowa na styku dwóch światów: Medugorje – Pobrdo wejście na Górę Objawień, Tour: Mostar – Blagaj (zwiedzanie Mostaru wraz z Mostem Pokoju i muzeum historycznym miasta i regionu), obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4 Śniadanie, Tour: Korcula (transfer i rejs na słynną wyspę, zwiedzanie miasteczka, czas wolny w Ston i na plaży w Orebic), wizyta na targu rolnym w Opzuzen – degustacja produktów regionalnych z Doliny Neretwy, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 Śniadanie, Tour: Gradac – Jeziora Bacinskie, gdzie czas spędzimy na zwiedzaniu kurortu, wypoczynku na plaży i w falach Adriatyku, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6 Śniadanie, Tour: Riwiera Makarska, wizyta w stolicy regionu, czas wolny w centrum, relaks na plaży, obiadokolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 7 Śniadanie, Tour Dubrownik: zwiedzanie słynnej twierdzy z przewodnikiem, rejs wzdłuż murów i wokół wyspy Locrum, czas wolny w centrum, powrót na obiadokolacje i nocleg do hotelu.

Dzień 8/9  Śniadanie, wykwaterowanie i wyruszamy w drogę powrotną, po drodze zwiedzimy Zadar z organami morskimi w jak i samo miasto portowe pamiętające czasy Cesarstwa Rzymskiego, czas wolny w centrum, nocny przejazd do Polski, zakończenie wyprawy następnego dnia w godzinach porannych.

Koszt od osoby: 2200 zł plus 150 Euro (transport nowym autokarem 2020 / 2022 rok produkcji plus napoje gorące bus serwis), zakwaterowanie w jednym hotelu w Medugorje***: 6 noclegów plus   7 śniadań plus 7 obiadokolacji, opiekę pilota / przewodnika, audio tour guide, rejs w Dubrovniku, rejs na Korculę, Wodospady Kravica,  audio tour guide na 6 dni,  polisę ubezpieczeniową PZU WOJAŻER (KL z covid i NNW z sumą ubezpieczenia 20 000 euro na 1 osobę), opłaty klimatyczne, miejskie, graniczne, transferowe, TFG / TFP, podatki.