Przygoda na Bałkanach – Grossglockner 14 – 23.07.2023

Trasa: Kravica – Riwiera Makarska – Gradac – Korcula – Dubrovnik – Medugorje – Zadar – Grossglockner 

Koszt: 2300 zł plus 150 euro     Termin:  14 – 23 lipca  2023

Ramowy program:

Dzień 1 Zbiórka godz. 08.00 / wyruszamy przez Polskę, Czechy i Austrię, obiadokolacja w restauracji na trasie / nocny przejazd na Bałkany.

Dzień 2 Śniadanie (bus serwis), zakwaterowanie w hotelu *** z klimatyzacją, czas na relaks i wypoczynek w Wodospadach Kravica, obiadokolacja i nocleg***.

Dzień 3 Śniadanie, wycieczka kulturowa na styku dwóch światów: Medugorje – Pobrdo wejście na Górę Objawień, Tour: Mostar – Blagaj (zwiedzanie Mostaru wraz z Mostem Pokoju i czasem wolnym w Blagaju, obiadokolacja i nocleg w hotelu***.

Dzień 4 Śniadanie, Tour: Korcula (transfer i rejs na słynną wyspę, zwiedzanie miasteczka, czas wolny w Ston i na plaży w Orebic), wieczorna Msza Święta w Medugorje, obiadokolacja i nocleg***.

Dzień 5/6 Śniadanie, Tour: Gradac – Jeziora Bacinskie, gdzie czas spędzimy na wypoczynku na plaży i w falach Adriatyku, dodatkowo zawitamy do Doliny Neretvy na tradycyjny targ, obiadokolacja i nocleg w hotelu***

Dzień 7 Śniadanie, Tour Dubrownik: zwiedzanie słynnej twierdzy z przewodnikiem, rejs wzdłuż murów i wokół wyspy Locrum, czas wolny w Dubrovnika, powrót na obiadokolacje i nocleg do hotelu***.

Dzień 8  Śniadanie, wykwaterowanie i wyruszamy w drogę powrotną, po drodze zwiedzimy Zadar z organami morskimi w Zadarze jak i samo miasto portowe pamiętające czasy Cesarstwa Rzymskiego,                                  czas wolny w centrum, nocny przejazd do Austrii w Taury Wysokie. 

Dzień 9 / 10
Śniadanie  (bus serwis), Tour: Hohenalpenstrasse Grossglockner z Lodowcem Pasterzy, czas wolny na tarasasach Franciszka Józefa,  zwiedzanie muzeum historii naturalnej i eksploracji Taur Wysokich,
przyjazd do Polski następnego dnia rano, zakończenie wyprawy w Konarzynach planowane około godz. 10.00

Koszt od osoby: 2300 zł plus 150 Euro (transport nowym autokarem 2019 / 2020 rok produkcji plus napoje gorące bus serwis), zakwaterowanie w jednym hotelu w Medugorje***: 6 noclegów plus 6 śniadań plus 6 obiadokolacji, opiekę pilota / przewodnika, audio tour guide, rejs w Dubrovniku, rejs na Korculę, Wodospady Kravica,  audio tour guide na 6 dni,  polisę ubezpieczeniową PZU WOJAŻER (KL z covid i NNW z sumą ubezpieczenia 20 000 euro na 1 osobę), opłaty klimatyczne, miejskie, graniczne, transferowe, TFG / TFP, podatki.