Wyprawa Słoneczna Italia 15 – 24.09.2023

Wycieczka Słoneczna Italia

Termin: 15 – 24 września 2023r.  

Adriatyk – Wenecja – Padwa – Watykan – Rzym – Monte Cassino – Asyż – Piza – Werona  /  bp turysta

Cena od osoby: 2200 zł plus 220 euro

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1 / 2   

Zbiórka uczestników  w Słupsku / Kołczygłowach / Sławnie  o godz. 10. 00 / 11. 00 / 12.00,                                                                   
 obiad w restauracji na trasie przejazdu /  nocny przejazd do Włoch w rejon Wenecji Eugenejskiej, 
zakwaterowaniem wypoczynek nad Adriatykiem, obiadokolacja i nocleg***.  

Dzień  3 

Śniadanie, zwiedzanie Wenecji z przewodnikiem miejscowym i  Bazyliką Świętego Marka, czas wolny na Rialto (lunch, zdjęcia, zakupy pamiątek), obiadokolacja i  nocleg w hotelu***.

Dzień 4

Śniadanie, spacer po  Padwie wraz ze zwiedzaniem Bazyliki Świętego Antoniego, czas wolny na Prato della Valle, przejazd w Apeniny Środkowe w kierunku Lancjum, obiadokolacja i nocleg w hotelu***.

Dzień 5

Śniadanie, Tour: Państwo Watykan wraz ze zwiedzaniem Bazyliki Świętego Piotra, czas wolny na Piazza Navona w Rzymie, po czasie wolnym przewodnik zaprezentuje nam wybrane elementy barokowe i starożytne stolicy Włoch, obiadokolacja i nocleg w hotelu***.

Dzień 6

Śniadanie, przejazd na wzgórze Monte Cassino, w programie zwiedzania Polski Cmentarz Wojskowy Żołnierzy II Korpusu Gen. Andersa i Opactwo Benedyktynów, obiadokolacja i nocleg w hotelu***.

Dzień 7                                                                                                              

Śniadanie, wyruszamy do zamieszkałego od starożytności Asyżu: czas na spacer śladami Świętego Franciszka wraz z Bazyliką i czasem wolnym w centrum (lunch, zakup  pamiątek, zdjęcia), obiadokolacja i nocleg w hotelu***.
Dzień 8 Śniadanie,  dziś zapraszamy do Pizy, gdzie wraz z przewodnikiem zobaczymy słynny zespół zabytków wraz z Krzywą Wieżą, planowany czas wolny w centrum (lunch, zakup  pamiątek, zdjęcia), obiadokolacja i nocleg w hotelu***. 
Dzień 9 / 10 

Śniadanie, na zakończenie naszej wyprawy odwiedzimy słynną Weronę Szekspira,    po tradycyjnym zwiedzaniu i czasie wolnym na PIazza Bra wyruszamy w drogę powrotną do Polski, przyjazd do Sławna /  Kołczygłów i Słupska  planowany następnego dnia około południa. 

Cena 2200 zł plus 220 euro za 1 osobę zawiera: transport nowoczesnym autokarem, noclegi wraz z śniadaniami i obiadokolacjami w hotelach***,  realizacja programu zwiedzania wraz z audio tour guide pilotem wycieczki  i przewodnikami miejscowymi w Wenecji, Rzymie, Watykanie, Pizie, Padwie, opłaty transferowe (Wenecja – tramwaj wodny x 2),  opłaty klimatyczne, parkingowe, miejskie, składki : TFG /  TFP,  ubezpieczenie grupowe w PZU POLISA WOJAŻER: NNW i KL z sumą 20 000 euro na 1 osobę, podatki.