Transylwania – Słoneczny Brzeg – Złote Piaski Termin: 6 – 15.05.2022

Transylwania – Słoneczny Brzeg – Złote Piaski

Rumunia – Bułgaria czyli Orient dla zuchwałych

Termin: 6 – 15 maj 2022   Koszt od 1 osoby: 2300 zł plus 50 euro 

 Trasa: Timisoara – Bran – Alba Lulia – Słoneczny Brzeg – Złote Piaski – Warna – Aładża – Nessebaru – Transfogarska – Bukareszt

Rumunia – Bułgaria czyli Orient dla zuchwałych


DZIEŃ I

Wyjazd godz. 05.30 przejaz przez Polskę, Słowację i Węgry, obiadokolacja i nocleg w hotelu tranzytowym.

DZIEŃ II

Śniadanie, poranny przyjazd   do TIMISOARA, spacer po mieście, czas wolny i wyjazd do   ALBA JULIA. ALBA IULIA – dawną stolicą Siedmiogrodu (Transylwanii), stanowi prawdziwą gratkę dla amatorów historii, a szczególnie dla miłośników dawnych twierdz. Miasto znane jest również z produkcji doskonałych win. W mieście zobaczyć można m.in.: twierdzę Alba  Karolina z katedrą rzymskokatolicką p.w. św. Michała oraz z grobowcem księcia Jana Hunyady i królowej Izabelli Jagiellonki, renesansowe pałace Miclosza i Apora, przejazd do Hotelu w okolicach Braszowa, zakwaterowanie i obiadokolacja w  regionalnej restauracji, nocleg

DZIEŃ  III

07:00 Śniadanie, przejazd do   BRAN  to  tutaj znajduje się zamek, wzniesiony przez królów węgierskich w XIV wieku, w którym – wg legendy – urzędował książę Wład Palownik, zwany ksieciem Drakulą. zwiedzanie zamku, a następnie wyjazd do Bułgarii,  przyjazd do miejscowości Słoneczny Brzeg zakwaterowanie  w jednym z hoteli, czas wolny i nocleg.

 

DZIEŃ IV

Śniadanie, Tour: Złote Piaski – Warna – Aładża, (WARNA– to największe miasto bułgarskiego wybrzeża i letnia stolica Bułgarii. Miasto nowoczesne, ale i pełne zabytków, z pięknym parkiem morskim, licznymi muzeami. Tutaj na obrzeżach miasta znajduje się także mauzoleum polsko-węgierskiego króla Władysława Warneńczyka, który poległ pod Warną, w roku 1444 w bitwie z Turkami,a także Kamienny Las – fantazyjne formy skalne wysokości nawet 6-12 metrów, natomiast AŁADŻA to średniowieczny monastyr),                      czas wolny w Złotych Piaskach, obiadokolacja i nocleg w Słonecznym Brzegu.

DZIEŃ V

Śniadanie, Tour:Słoneczny Brzeg – Nessebaru – Stary Grad, gdzie podczas wspólnego zwiedzania odkryjemy tajemnice największego kurortu Bułgarii położonego w Spokojnej Zatoce, obiadokolacja i nocleg w hotelu w Słonecznym Brzegu.

Dzień VI

Śniadanie, ostatni dzień pobytu w kurorcie poświęcimy na indywidualne zwiedzanie, wypoczynek i zakupy, rejs statkiem wzdłuż Słonenczego Brzegu,                                            obiadokolacja, ntegracja w klubie muzycznym, nocleg w hotelu w Słonecznym Brzegu.

DZIEŃ VII

Śniadanie, przejazd do BUKARESZTU –stolicy Rumuni. Obecnie stanowi centrum usługowo-przemysłowe kraju. Pomimo ogromnych zniszczeń, jakich miasto doznało w czasie II Wojny Światowej i brutalnych rządów Nicolae Ceausescu podczas których przebudowano Bukareszt niszcząc przy okazji 20% zabudowy starówki z ponad 20-toma cerkwiami to pozostało tu  sporo zabytków tj: Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, Pałac Parlamentu, Ateneum Rumuńskie – siedziba Filharmonii, Plac Rewolucji,po zakończeniu zwiedzania i czasie wolnym w centrum, obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ VIII

Śniadanie, ruszamy na niezwykłą drogę, która została wybudowana w latach 1970–1974 na polecenie Nicolae Ceaușescu, gdzie w miejscu istniejących duktów leśnych oraz szlaków górskich powstawała do 1980 roku malownicza trasa Transfogarska licząca dziś 90 km serpętyn, wąwozów, tuneli i wodospadów zapierających dech w piersiach, które dziś staną się naszym udziałem, obiadokolacja i nocleg w górskim pensjonacie w rumuńskich Karpatach Transylwani (Siedmiogrodu).

Dzień IX

Śniadanie, wyruszamy w drogę powrotną przez Węgry, krótkie zwiedzanie i odpoczynek w Tokaju,                                                                                                                                                    dalszy przejazd przez Słowację do Polski, obiadokolacja i nocleg w pensjonacie pod Tatrami.

Dzień X

Śniadanie, wyruszamy w drogę powrotną na Pomorze, po drodze czas na Mszę Św. w Bazylice w Wadowicach, obiad w restauracji na trasie, przyjazd na Pomorze  godz. 22.00

Termin: 6 – 15 maj  2022 roku  Koszt od 1 osoby: 2300 zł plus 50 euro 
W cenie: noclegi i wyżywienie (śniadania plus obiadokolacje), 
transport nowym autokarem wraz z gorącymi napojami serwowanymi na pokładzie,
opieka pilota i przewodników miejscowych, pakiet ubezpieczeń NNW/KL/bagaż, 
audio tour guide i bilety wstępu: Bran, Alba, Aładża, rejs statkiem, 
opłaty klimatyczne, opłaty transferowe, podatki.