Chorwacja – Czarnogóra – Albania 21 – 29 sierpnia 2021

KROCZYMY DROGĄ PIRATÓW A U STÓP MAMY CAŁY ŚWIAT: Skarby Czarnogóry  i Albanii

Koszt od 1 osoby: 2000 zł  plus 80 euro /  Termin: 21 – 29 sierpnia 2021 roku / Typ imprezy: wypoczynek plus zwiedzanie

 

Dzień 1 Zbiórka godz. 04.00, przejazd na Bałkany, po drodze obiadokolacja w restauracji na trasie przejazdu, nocleg**. 

 

Dzień 2 Śniadanie, dalszy przejazd na południe Europy,   zakwaterowanie w hotelu**,  wypoczynek w kurorcie nad Adriatykiem,  obiadokolacja,  nocleg. 

 

Dzień 3 Śniadanie, Tour Korcula – Orebic (zwiedzanie twierdzy z audio tour guide plus rejs plus plaża plus wolny na zakupy), niezwykła podróż przez historię marynarzy i kapitanów najjaśniejszej z pereł Adriatyku,       płyniemy z Orebic na Korcule, gdzie historia słynnej republiki miejskiej zatrzymała się przed wiekami,  powrót na obiadokolację,  nocleg do hotelu***. 

Dzień 4  Śniadanie,  Tour: Boka Kotorska pętla UNESCO zalanej doliny rzecznej riasu, dziś  poznamy krainę przypominającą „fiordy północy”, a będącą najpiękniejszą zatoką Europie: Perłą w Koronie Czarnogóry (zwiedzanie starożytnej i średniowiecznej historii regionu    trzęsień ziemi i ataków piratów,  obiadokolacja i nocleg ***.

          Dzień 5 Śniadanie, przejazd do Albanii nad Jezioro Skadarskie, w planie: Most Mesi, Szkodra,
          wenecki zamki z wapienia, a na trasie przejazdu Wyspa Świętego Stefana, obiadokolacja i nocleg*** w historycznej czarnogórskiej stolicy Cetyni.
         Dzień 6 Śniadanie, nadszedł czas na wyprawę w górskimi sertepntynami  monumentalnego Parku Narodowego Lovcen – dumnej czarnogórskiej alpejskiej naturalnej twierdzy,                                       gdzie będziemy się wspinać autokarem do legendarnej, wiecznie żywej wioski  Njegusi, spacer po Cetyni, obiadokolacja i nocleg***.   
        Dzień 7 Śniadanie, przeprawimy się promem na północ Boki i wyruszamy na Velki Ston wzdłuż europejskiego „chińskiego muru” wraz z wejściem do słynnej twierdzy i degustacją w                znakomitej  winnicy, wypoczynek na plaży, integracja,  obiadokolacja i nocleg w hotelu***.

         Dzień 8   Śniadanie, Tour:  Zadar – wyruszamy w drogę powrotną, po drodze zwiedzimy niezwykłe organy morskie w Zadarze jak i samo miasto portowe pamiętające czasy Cesarstwa Rzymskiego, obiadokolacja i nocleg tranzytowy.

Dzień 9 Śniadanie dalszy przejazd do Polski, przyjazd do Gdańska w godzinach wieczornych.  

 

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki: transport nowym autokarem (2018/2019 rok produkcji), 

8 noclegów, 8 śniadań plus 8 obiadokolacji, opieka przewodnika, audio tour guide, rejs Orebic –  Korcula – Orebic, przeprawa promowa przez Bokę Kotorską, wejście na mury Budvy, prom przez Cieśninę Kumborską,  wejście na twierdzę Ston (europejski mur chiński),  audio tour guide na 7 dni, polisę ubezpieczeniową KL i NNW z sumą ubezpieczenia:  10 000 euro na 1 osobę, opłaty klimatyczne, miejskie, transferowe, podatki, TFG.