Transylwania – Siedmiogród – Karpaty 12-20.07.2024

 

Transylwania – Siedmiogród – Karpaty

Termin: 12 – 20.07.2024 Cena: 2200 zł plus 220 euro

Program wyprawy:

Dzień 1 Zbiórka uczestników parking przy Dworcu PKP Czarne godz. 08.00, obiadokolacja w restauracji na trasie / nocny przejazd do Rumunii.

Dzień 2 śniadanie – bus serwis, przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek po trudach podróży, a dla chętnych wejście lub wjazd kolejką na górę Tampa, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 śniadanie, wycieczka górska: Polana Brasov – wjazd gondolą, Pab Kanzel, dla chętnych wejście na Postavaru 1799, powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 4 Śniadanie, wyruszamy na całodzienną wycieczkę autokarową na Drogę Transfogaroska ( Transalpina), na trasie liczne przystanki na zwiedzanie i zdjęcia, powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień 5 Śniadanie, wyruszamy do stolicy Rumunii, gdzie wraz z przewodnikiem miejscowym i audio tour guide zwiedzimy najciekawsze fragmenty Bukaresztu, powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień 6 Śniadanie, wycieczkę Śladami Księcia Palownika rozpoczniemy od wizyty na Zamku Branie, a następnie zaprosimy na zwiedzanie stolicy Transylwanii Siedmiogrodu, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7 Śniadanie, po zakończeniu aklimatyzacji czas podjąć wyzwanie: całodzienna wyprawa na „dach Rumunii”, a do wyboru według kondycji, pogody i preferencji jedna z kilka tras, która będzie realizowana z lokalnym przewodnikiem górskim, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8 / 9 Śniadanie, wykwaterowanie, przjazd w kierunku Węgier po drodze odwiedzimy jedną z pereł Siedmiogrodu Sybin lub Alba Julię, obiadokolacja w restauracji na trasie / nocny przejazd do Polski, przyjazd do Czarnego planowany następnego dnia około południa.

Cena zawiera: transport autokarem turystycznym z aktywnymi systemami bezpieczeństwa, noclegi i wyżywienie w hotelu (6 noclegów, 6 śniadań plus 6 obiadokolacji, posiłki tranzytowe: 2 śniadania bus serwis, dwie obiadokolacje w restauracji, realizację programu zwiedzania wraz z pakietem biletów wstępu, opieką pilota / przewodnika, polisa PZU Wojażer KL i NNW z sumą ubezpieczenia: 100 000 zl / 1 osoba, opłaty, miejskie, klimatyczne, podatki.