Montenegro w Zatoce Piratów 4-14.09.2024

Czarnogóra – dom korsarzy zawieszony na grani pomiędzy niebem, a  morzem.
Trasa wyprawy: Adriatyk – Boka Kotorska – Budva – Kotor – Lovcen – Niegusi – Cetinje  – Święty Stefan – Velky Ston
KROCZYMY DROGĄ PIRATÓW A U STÓP MAMY CAŁY ŚWIAT
Typ oferty: zwiedzanie plus wypoczynek.
Termin 1:  4 – 14.09.2024r.
Termin 2:  6 – 16.10.2024r.
 Koszt od 1 osoby: 2500 PLN plus 300 EURO.
 !!!UWAGA NIE MA POTRZEBY ZABIERANIA PASZPORTU –  WYSTARCZA DOWÓD OSOBISTY!!!

Program wyprawy:

Dzień 1 Zbiórka godz. 09.00 Słupsk, 10.00 Koszalin, przejazd na Bałkany, po drodze obiadokolacja w restauracji na trasie przejazdu / nocny przejazd na Bałkany.                                                      

Dzień 2 Śniadanie – bus serwis, przyjazd na Bośnia i Hercegowiny, wypoczynek w wodospadach lub na basenie,  czas na zakupy regionalnych, bałkańskich produktów w korzystnych cenach, obiadokolacja i nocleg w hotelu tranzytowym***.                                                                                                                                                                                                                                                                        

Dzień 3 Śniadanie,   wyruszamy w dalszą drogę do Czarnogóry, przejazd panoramiczną drogą przez Dolinę Neretwy, Most Pelejsacki , a po drodze  krótkie przerwy na odpoczynek,                    zdjęcia i zakupy w winnicy,  następnie  ruszymy na Bokę Kotorską – zalaną  dolinę rzecznej riasu,  krainę przypominającą „fiordy północy”, a będącą najpiękniejszą zatoką Europie:                              Perłą w Koronie Czarnogóry, zakwaterowanie w hotelu***,  obiadokolacja, nocleg.                                                                                                                                                                                                      

Dzień 4  Śniadanie,  Tour: Kotor ,  czyli zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem i audio tur guide średniowiecznego miasta – twierdzy naznaczonej  historią  trzęsień ziemi i ataków piratów,           czas wolny na indywidualne spacery, degustacje, zdjecia i wypoczynek,  obiadokolacja i nocleg w hotelu ***.

Dzień 5 Śniadanie, Śniadanie, nadszedł czas na wyprawę w górskimi sertepntynami  monumentalnego Parku Narodowego Lovcen – dumnej czarnogórskiej dynarskiej naturalnej twierdzy,        gdzie  będziemy się wspinać autokarem do legendarnej, wiecznie żywej wioski  Njegusi, spacer po Cetyni, obiadokolacja i nocleg***. 

 Dzień 6 Śniadanie,  Tour:  Budva,  czyli zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem i audio tur guide średniowiecznego miasta – twierdzy naznaczonej  historią  trzęsień ziemi i ataków piratów,           czas wolny na indywidualne spacery, degustacje, zdjęcia i wypoczynek, obiadokolacja i nocleg w hotelu***.
Dzień 7 Śniadanie, dziś zaprosimy Państwa na legendarną drogę adriatycką i  Wyspę Świętego Stefana, gdzie czas spędzimy na zwiedzaniu autokarem,  pieszo z audio tour guide i  wypoczynku na plaży w tym niezwykle pięknym choć maleńkim kraju zawiesoznym pomiedzy wodą, a niebem,  obiadokolacja i nocleg w hotelu***.
Dzień 8  Śniadanie, ostatnie chwile w Czarnogórze to czas na indywidualne zwiedzanie,  zakupy  i  wypoczynek na plaży, obiadokolacja i nocleg w hotelu***.
Dzień 9  Śniadanie, wykwaterowanie, na początku dnia przeprawimy się promem na północ Boki Kotorskiej i przez Herceg Novi  ruszamy na Velki Ston, gdzie trasą wzdłuż europejskiego „chińskiego muru” dotrzemy do tej niezwykle malowniczej miejscowości, czas na zwiedzanie, wizyta w Metkovic – Opuzen na targu rolnym,  obiadokolacja i nocleg w hotelu tranzytowym***. 
Dzień 10 / 11   Śniadanie, dalszy przejazd na północ kontynentu, po drodze krótkie przerwy na zwiedzanie, posiłki i odpoczynek, przyjazd do Słupska i Koszalina następnego dnia w godzinach porannych.                                                                                                           
Świadczenia zawarte w cenie wycieczki 2500 PLN plus 300 EURO:  transport nowym autokarem 2021 / 2023 rok produkcji plus napoje gorące bus serwis,   zakwaterowanie w jednym hotelu w Czarnogórze***:  6 noclegów plus  6 śniadań plus 6 obiadokolacji, 2 noclegi tranzytowe*** w hotelu w Bośni i Hercegowinie wraz  ze śniadaniami i obiadokolacjami,  realizacje programu zwiedzania wraz z pakietem biletów wstępu,  opiekę pilota / przewodnika, audio tour guide audio tour guide na 8 dni,  polisę Wojażer w  PZU  (KL  i NNW z sumą ubezpieczenia: 100 000 zł  na 1 osobę plus bagaż z sumą ubezpieczenia 2000 zl 1 sztuka),  opłaty klimatyczne, promowe, miejskie, graniczne, transferowe, składki do funduszów; TFG / TFP, podatki.